DZIEŃ ŚW. PATRYKA W KRASNOLUDKACH

17 marca “Krasnoludki” obchodziły Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach, podczas których „powędrowały” na zieloną wyspę, prosto do Irlandii, aby dowiedzieć się trochę na temat wspomnianego święta.

Podczas projekcji filmu edukacyjnego „ Ola i Dzień Świętego Patryka” , który dostarczył wielu ciekawych informacji o Świętym Patryku i jego niezwykłym życiu, dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z Irlandią. Przedszkolaki dowiedziały się również, gdzie leży ten kraj oraz jak wygląda jego flaga. Nie zabrakło zielonych strojów, prac plastycznych oraz dekoracji nawiązujących do legendy o irlandzkim skrzacie Leperchaunie. Wszędzie mieniło się od symbolu irlandzkiego, czyli trójlistnej koniczyny.

Te wyjątkowe zajęcia zostały zwieńczone pamiątkowymi zdjęciami.