DZIEŃ PIZZY W BIEDRONKACH

12 lutego w grupie Biedronki obchodzony był Dzień Pizzy. Przedszkolacy biorą udział w innowacji pedagogicznej “Europa i ja”, dzięki której poznają państwo – Włochy. Włochy mają swoje tradycyjne potrawy, więc razem z dziećmi przygotowaliśmy jedną z takich potraw. Była to włoska pizza z produktów sprowadzonych prosto z Włoch. Tego dnia nasza sala zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwe pizze. Wielką frajdę sprawiły dzieciom już same przygotowania: wałkowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, posypywanie serem i nakładanie ulubionych składników. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do specjalnego pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanych pizz.