DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

9 lutego w naszym przedszkolu we wszystkich grupach odbyły się zajęcia pod hasłem: „Dzień bezpiecznego Internetu”. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W każdej grupie nauczycielki przeprowadziły pogadanki poparte plakatami, których celem było ustalenie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne, które w ciekawy sposób przedstawiały ważne zasady korzystania z Internetu. Przedszkolaki wykazały się wiedzą o Internecie i korzystania z niego. Przeprowadzone zajęcia uświadomiły dzieciom, że oprócz możliwości, które daje Internet czekają również liczne niebezpieczeństwa.

Podsumowując zajęcia przedszkolaki w ramach zadania plastycznego kolorowały obrazki związane z Internetem oraz wykonywały prace plastyczno-techniczne.