„DZIAŁAJĄC POZNAJEMY ŚWIAT” – ŻABKI W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM

W tym roku szkolnym Grupa Żabki brała udział w Ogólnopolski Projekcie Edukacyjnym: „Działając poznajemy świat” którego Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Założeniami projektu  było poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia oraz uświadomienie dzieciom, że bezinteresowna pomoc, czynienie dobra choćby najdrobniejszym gestem jest cenniejsze niż cokolwiek innego. W ramach projektu w grupie organizowano wiele wydarzeń oraz zajęć poświęconych przyjętym założeniom projektu.  Przedszkolaki poprzez różnorodne doświadczania odkrywały otaczającą ich rzeczywistości, własne możliwości oraz mogły utożsamić się z innymi i z ich problemami, zaspokajając jednocześnie własne potrzeby. Dzieci rozwijały własną wrażliwość, ciekawość świata, poszerzały wiedzę na temat tradycji, kultury i szacunku wobec samego siebie oraz innych osób.