DBAMY O PTASICH PRZYJACIÓŁ ZIMĄ

W ostatnich dniach przedszkolaki realizowały zajęcia dotyczące zwierząt zimujących w Polsce. Dzieci zapoznały się z ich nazwami, wyglądem oraz zwyczajami. Najważniejszą kwestią poruszoną na zajęciach było  dokarmianie ptaków w czasie zimy. Ta pora roku jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki atmosferyczne. Przedszkolaki postanowiły pomóc ptakom napełniając przedszkolne karmniki ziarenkami, pestkami, płatkami oraz zawieszając słoninkę i specjalne kule.

Dokarmiając ptaki, dzieci uczą się odpowiedzialności oraz dbania o środowisko naturalne. Przedszkolaki mają możliwość obserwacji ptaków, które przylatują do naszego karmnika, co sprawia im wielką radość.