,,MOTYLKI” W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ – ,,BYĆ DOBRYM ZNACZY BYĆ UCZCIWYM”-ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM TEATRZYKU NA PODSTAWIE BAŚNI ,,NOWE SZATY CESARZA” H. CH. ANDERSENA

Celem zajęcia było ukazanie postawy prawdomówności i uczciwości w życiu, a tym samym budowanie prawidłowych norm moralnych u przedszkolaków oraz ich uwrażliwienie na wartości. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi na temat: „Czym są wartości: szacunek, uczciwość i odwaga”. Następnie Pani bibliotekarka przedstawiła teatrzyk. Dzieci bardzo uważnie i zainteresowaniem słuchały przedstawienia a potem omówiły treść baśni. W dalszej części dzieci bawiły się w królów i cesarzy, którzy pozdrawiali swoich poddanych. Dodatkową atrakcją dla dzieci była zabawa ruchowa z chustą animacyjną. Na koniec dzieci rysowały i kolorowały postacie cesarza z baśni.