BIEDRONKI I MOTYLKI POJECHAŁY NA PIERWSZĄ WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ

Dnia 10.05. przedszkolaki z grupy ,, Biedronki” i ,, Motylki” pojechały na wycieczkę autokarową do Łomży i Drozdowa. Wycieczka była pełna atrakcji. Na początek dzieci zwiedziły teatr , zaplecze teatralne i pracownie , gdzie powstają bajkowe dekoracje, stroje lalki i kukiełki . Sprawnie weszły wysoko po schodach i z wieży teatralnej oglądały piękną panoramę Łomży. Obejrzały także przedstawienie w Teatrze Lalki I Aktora pt. ,, Rosnę” opowiadające o tym , co dzieje się , kiedy na świecie pojawia się mały człowiek. Po pierwszej części wycieczki autokarem wybrano się do restauracji na smaczny obiad. Następnie była relaksacja i wspólne zabawy integracyjne. Druga część wycieczki to Muzeum Przyrody w Drozdowie. W muzeum dzieci oglądały eksponaty zwierząt, owadów i roślin żyjących w polskich lasach, łąkach. Dowiedziały się jak wiele ciekawych ptaków i ssaków zamieszkuje niedalekie okolice. Oglądały także wystawę akwarystyczną i przyglądały się egzotycznym rybom , które pływały w wielkich akwariach. Odbyły się również zajęcia w terenie na łonie pięknej przyrody rezerwatu. Lekcja w muzeum była bardzo interesująca. Przedszkolaki z zaciekawieniem zwiedzały muzeum i z uwagą słuchały przewodnika. Pierwsza wycieczka autokarowa sprawiła wiele radości na pewno zostanie w pamięci naszym przedszkolakom. Biedronki i Motylki do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wrażeń.