Czytanie książek przez najbliższych w grupie „Żabki”

Do naszego przedszkola bardzo chętnie przychodzą najbliżsi członkowie rodzin przedszkolaków poczytać im bajki.   W grupie V „Żabki” gościliśmy mamę Szymona P., która zaciekawiła dzieci książeczką „Krówka Mu”. Dzieci w skupieniu słuchały przygód, odpowiadały na zadane pytania po przeczytanej bajce.

Tym razem Żabki odwiedziła babcia Dominiki G.

Pani Danusia miała przygotowaną dla dzieci nie lada niespodziankę.  Wystawiła dla dzieci teatrzyk z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych lalek, kukiełek oraz innych rekwizytów. Wprowadziła dzieci w nastrój poprzez stworzenie odpowiedniego klimatu. Dzieci były zachwycone słuchając opowiadania „O Kaprysi- Gabrysi” z książki: „Opowiadania z morałem” autorstwa Doroty Zawadzkiej.  Dzieci były zachwycone teatrzykiem. Chętnie pozowały do zdjęć z lalkami babci Dominiki. A na koniec miłego spotkania były cukierki- jajeczka, którymi częstowała Dominika.

Dziękujemy serdecznie Pani Kasi i Pani Danusi za uatrakcyjnienie dzieciom wolnego czasu pobytu w przedszkolu poprzez dostarczenie wrażeń czytelniczych.