WARSZTATY RĘKODZIEŁA KURPIOWSKIEGO

W grupach „Biedronki”, ”Motylki”, „Słoneczka”, „Żabki” gościła twórczyni ludowa Pani Maria Pokora. Pani Maria opowiadała przedszkolakom o swoich zainteresowaniach i pasji związanej z kultywowaniem tradycji kurpiowskich.  Dzieci miały okazję poznać wygląd stroju ludowego. Następnie przedszkolaki pod czujnym okiem twórczyni ludowej wykonały piękne kwiaty z bibuły. Dzieci dowiedziały się, że tworzenie tak pięknych ozdób wymaga cierpliwości, tym większe było ich zadowolenie z efektów własnoręcznej pracy. Przedszkolaki z radością wręczyły kurpiowskie kwiatki swoim rodzicom.

Warsztaty rękodzieła kurpiowskiego zostały zrealizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego POKORA I DRYG A NITKĘ I PAPIER ZROZUMIESZ W MIG.