„ŻABKI” W PIEKARNI

16 października starszaki z grupy V „Żabki” wybrały się na wycieczkę do piekarni PSS w Ostrołęce. Dzieci zostały w ciepły sposób powitane przez kierownika, który następnie oprowadził ich po zakładzie.  Przedszkolaki zwiedzanie rozpoczęły od magazynów mąki, obejrzały piekarnię, poznały urządzenia potrzebne do całej produkcji wyrobów piekarniczych.  Żabki mogły z bliska przyjrzeć się pracy piekarzy. Zostały zapoznane w ciekawy i praktyczny sposób z wypiekiem pieczywa.

Na zadane pytanie: Kto w przyszłości zostanie piekarzem? Ku uciesze piekarzy niezliczone pary rąk zostały podniesione w górę.

Dziękujemy panu kierownikowi za oprowadzenie po piekarni, piekarzom za możliwość obserwowania ich przy pracy oraz Pani Monice L. (mamie Roksanki) za zorganizowanie wyjścia.