POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

We wtorek, 27 września,  ostrołęccy policjanci – zawitali z wizytą do naszego przedszkola.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym z dziećmi rozmawiała sierżant sztabowa Aneta Waracka oraz  młodszy aspirant Michał Antczak z KMP w Ostrołęce.

Bardzo ważne jest żeby od najmłodszych lat kształtować u dzieci odpowiednie postawy i wzorce zachowań, a nic tak nie dociera do maluchów jak nauka przez zabawę.
Policjanci pomogli dzieciom zdobyć niezbędną wiedzę w ciekawy i oryginalny sposób. Przedszkolaki oglądały ilustracje przedstawiające zdarzenia w ruchu drogowym, analizowały i omawiały wspólnie z policjantami różne zachowania.
Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Utrwaliły  numery telefonów: na policję,straż pożarną i pogotowie.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły policjantom własnoręcznie wykonane Ordery Super Policjanta.