Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Sztuka Emocji”

W grupie III Motylki została przeprowadzona Innowacja pedagogiczna „Sztuka emocji” na bazie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka emocji” autorstwa Natalii Pawlik-Kopica. Celem innowacji było: przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Projekt składał się z 8 tematów  przypisanych do konkretnych miesięcy: październik – zaskoczenie, listopad- żal, grudzień- zachwyt, styczeń-zazdrość, luty- odwaga, marzec-spokój, kwiecień- gniew, maj- podziw. W każdym z zadań dzieci z gr. III „Motylki” wybierały na zasadzie partycypacji dziedziny sztuki za pomocą, których były realizowane poszczególne tematy. Do wyboru były następujące dziedziny sztuki: sztuki plastyczne, rzeźba, taniec, muzyka, teatr, film, fotografia. W grupie Motylki zostały zrealizowane wszystkie zadania.  Podczas realizacji rozwijaliśmy poczucie estetyki i wrażliwość na piękno. Dzieci zapoznały się z wybranymi dziełami i ich twórcami, różnorodnymi technikami i formami plastycznymi.  Po każdym zakończonym zadaniu rozmawialiśmy o tym, jakie emocje towarzyszyły podczas zajęć.

Była to niezwykła przygoda ze sztuką. Na zakończenie projektu otrzymaliśmy dyplom oraz certyfikaty udziału.