EKO- ZABAWKA MIĘDZYGRUPOWY KONKURS EKOLOGICZNY

28 maja odbyło się rozstrzygnięcie Międzygrupowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Eko- zabawka”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce we współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Cele konkursu były następujące: podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz rodziców, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę, rozbudzenie inwencji twórczej i kreatywności dzieci w zakresie ponownego wykorzystania surowców wtórnych. Sponsorami nagród dla zwycięzców był Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Paweł Niewiadomski. Podczas rozstrzygnięcia odbył się niezwykły pokaz mody ekologicznej. Reprezentanci każdej grupy zaprezentowały stroje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki doskonale sprawdziły się w roli modelek i modeli i udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Każda grupa miała za zadanie stworzyć pracę plastyczno-techniczną „Eko-zabawka” z różnego rodzaju surowców wtórnych, by nadać im drugie życie. Prace były niezwykle pomysłowe i kreatywne. Komisja konkursowa w składzie: Pan Jacek Mieczkowski Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Pani Katarzyna Dzierzgowska przedstawiciel Wydziału Oświaty, Pani Barbara Pianka Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 8 Kraina Radości, Pani Monika Bryk Wicedyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 8 Kraina Radości, jednogłośnie oceniła, że wszystkie prace są piękne i zajmują pierwsze miejsca.