VII EDYCJA MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM “I LOVE ENGLISH”

23 maja w naszym przedszkolu odbyła się VII edycja MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM „I LOVE ENGLISH”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce. Sponsorami wydarzenia był Prezydent Miasta Ostrołęki oraz Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 8. Konkurs zaadresowany był do dzieci z ostrołęckich przedszkoli.

Celami konkursu było popularyzowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci oraz aktywizowanie ich do nauki tego języka poprzez śpiewanie piosenek. Równie ważnym zadaniem tego przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań i zdolności językowych dzieci, a także promowanie młodych talentów.

Biorąc udział w konkursie uczestnicy musieli zaprezentować się, śpiewając piosenkę w języku angielskim. Dodatkowym wyzwaniem dla dzieci był udział w Quizie sprawdzającym znajomość słownictwa w języku angielskim.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci z miejskich przedszkoli w Ostrołęce, tj PM Nr 1 „Kraina Uśmiechu”, PM Nr 5 „Leśna Kraina”, PM Nr 7 „Tęczowa Kraina”, PM Nr 8 „Kraina Uśmiechu”, PM Nr 10, PM Nr 13 „Kraina Przygód”, PM Nr 15 „Kraina Marzeń”, PM Nr 16 „Kraina Odkrywców”, PM Nr 17 „Kraina Misiów”, PM Nr 18 „Kraina Zaczarowanej Lokomotywy”.

Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy „Słoneczka”: Laura K. oraz Karina P. śpiewając piosenkę pt.: “The lion sleeps tonihgt”. Zanim rozpoczęła się główna część konkursu, zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt.: „Little Red Riding-Hood” w wykonaniu dzieci  6-letnich z grupy „Słoneczka” pod kierunkiem naszej Pani Dyrektor Barbary Pianki.

Uczestnicy pięknie śpiewali piosenki w języku angielskim. Występy małych artystów oceniało jury w składzie: Pani Magdalena Mieszkowska – Pracownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Ostrołęki, Pani Magdalena Kamińska – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 16 „Kraina Odkrywców” w Ostrołęce oraz Pani Barbara Pianka – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 „Kraina Radości” w Ostrołęce. Występy przedszkolaków były na wysokim poziomie. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano I miejsce, a następnie wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec na gości czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!