X MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD WIERSZY KURPIOWSKICH

Dzieci z grup: Biedronki (Natalka W., Maksymilian C., Gabriela K.) , Żabki (Pola M.) oraz Słoneczka (Antoni D.) wzięły udział w X Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich “Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej”, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Przedszkole Samorządowe w Olszewie – Borkach, pod hasłem ” Jak to dawniej na Kurpiach bywało”. Roztrzygnięcie konkursu odbyło się 20 marca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Olszewie- Borkach. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały wiersze o tematyce kurpiowskiej, promując gwarę i region kurpiowski. Wszyscy zajęli pierwsze miejsce, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy.