“DZIEŃ DINOZAURA” W GRUPIE “ŻABKI”

26 lutego dzieci z grupy „Żabki” obchodziły „Dzień Dinozaura”. Tego dnia przyniosły do przedszkola zabawki – dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Obejrzały film edukacyjny, gdzie mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w różnych zabawach m. in.: muzyczno- ruchowych z dinozaurami, segregowały dinozaury (figurki), odnajdywały różnice, układały puzzle „Dinozaur”, dobierały obrazki w pary wykorzystując grę Memory. Wesoło się bawiły przy piosence „Dino, dino dinozaury…” , wykonały opaski z dinozaurami. Ten dzień obchodzony był z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury.