Żabki w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: „Działając poznajemy świat”

Grupa Żabki bierze udział w Ogólnopolski Projekcie Edukacyjnym: „Działając poznajemy świat” którego Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Założeniami projektu  jest poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia oraz uświadomienie dzieciom, że bezinteresowna pomoc, czynienie dobra choćby najdrobniejszym gestem jest cenniejsze niż cokolwiek innego. W ramach projektu między innymi nauczyciele wspólnie z dziećmi przygotowywali kąciki tematyczne w sali, cyklicznie organizowali zajęcia czytelnicze, podczas których odczytywano i omawiano bajki z morałem, dzieci odwiedzały Bibliotekę oraz Muzeum. W grupie obchodziliśmy również  między innymi: „Europejski Dzień Wynalazcy”, „Dzień Dyni”, „Dzień Życzliwości”, „Święto 11 listopada”.  Organizowane były liczne zajęcia tematyczne. Żabki wykonały również wspólnie konkursową pracę plastyczną pt. „W świecie Anioła”.