MIĘDZYPRZDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO –  TECHNICZNYM  PT. ,,JESIEŃ NA STACJI PKP”

Dnia 22 listopada 2023r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego pt. „Jesień na Stacji PKP” zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 18 ,,Kraina Zaczarowanej Lokomotywy” w Ostrołęce.

Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień.  Celem było rozwijanie umiejętności plastyczno-konstrukcyjnych oraz kreatywności dzieci, rozbudzanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie zainteresowań dotyczących zmian zachodzących w przyrodzie w okresie jesiennym.

Z naszego przedszkola wzięło udział dwoje dzieci: z grupy ,,Biedronek” Maksymilian C. oraz z grupy ,,Słoneczek” Maja M.  Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczno-techniczne w formie przestrzennej z wykorzystaniem darów jesieni (liści, kasztanów, żołędzi, szyszek itd.)  w której przedstawiły jesień na Stacji PKP. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody. Gratulujemy dzieciom.