DZIECI Z GRUPY ,,SŁONECZKA” POZNAJĄ TRADYCJE POLSKO-UKRAIŃSKIE

22 listopada w grupie ,,Słoneczka” odbyło się zajęcie „Tradycje polsko-ukraińskie”.  Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie polskie tradycje Świąt Bożego Narodzenia  oraz Świąt Wielkanocy, flagę oraz hymn państwowy.  Pani Svetlana mama Sofii zapoznała dzieci z ukraińskimi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.  W języku ukraińskim dzieci usłyszały hymn narodowy oraz piosenkę, którą zaśpiewała Sofiia i jej mama. Przedszkolaki znają symbole narodowe obu narodowości. Wiedzą w jakiej postawie i kiedy śpiewany jest hymn państwowy. Dowiedziały się z jakiego miasta pochodzi ich koleżanka, jak wygląda to miasto. Przedszkolaki wykazały się następującymi umiejętnościami: pięknie czytały, przeliczały, dokonywały analizy i syntezy wyrazów. Na koniec zajęcia dzieci wykonały wianuszek. Dziękujemy serdecznie Pani Svetlanie za przekazanie interesujących wiadomości. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści naszego gościa. Było to bardzo ważne i wartościowe spotkanie. Przyczyniło się do wzmocnienia relacji pomiędzy dziećmi oraz do kształtowania rozumienia i kultywowania zwyczajów świątecznych.