SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W GRUPIE BIEDRONEK

Dnia 17.11 grupę Biedronek odwiedziła mama Rity – Pani Monika Z., która jest dietetykiem. Przedszkolacy już na wstępie dowiedziały się, że aktywność fizyczna odgrywa bardzo dużą rolę dla naszego zdrowia, dlatego spotkanie zaczęło się od… gimnastyki. Dzieci także zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowały produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Na koniec poczęstowała każde dziecko jabłuszkiem z bardzo ważnym dla nich przesłaniem: “Jedno jabłko dziennie trzyma lekarzy z dala ode mnie”. Serdecznie dziękujemy Pani Monice za poświęcony nam czas, za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.