VIII OGÓLNOPOLSKA AKCJA BICIA REKORDU “PRZERWA NA CZYTANIE”

Przedszkole Miejskie Nr 8 Kraina Radości w Ostrołęce wzięło udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
Akcja odbyła się 27 października 2023 r. w naszym przedszkolu. Głównym jej celem  była promocja czytelnictwa wśród dzieci, integracja środowiska, zachęcenie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, pokazanie dzieciom, że czytanie może być zabawą i sprawiać przyjemność. W każdej grupie w jednakowym czasie czytane były dzieciom różne utwory: Czesława Janczarskiego z serii Miś Uszatek pt. „Nowi przyjaciele Misia Uszatka”, Charlesa Perraulta „Czerwony kapturek”, Disneya Pixar „Toy Story Złota kolekcja bajek”, opowiadanie pt. „Najważniejsze wyścigi” z książki „Mądre bajki”  oraz z książki „Najciekawsze bajki przedszkolaka” dzieci usłyszały bajki „Czarna owieczka”, „Chwalipięta”, „Plac zabaw”. Dzięki lekturze dzieci kształtowały postawę życzliwości i otwartości wobec innych oraz zrozumiały sens prawdziwej przyjaźni. Wszystkie utwory zostały omówione, następnie przedszkolaki wykonały ilustracje do wybranej książki. Wszystkie przedszkolaki rozwinęły swoje zainteresowania czytelnicze.

Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielkom, wicedyrektor – Pani Monice Bryk, rodzicowi – Pani Małgorzacie Małkowskiej, absolwentom naszego przedszkola – Oliwii Parzych, Alicji Jakubiak oraz Agacie Dudziec za przeczytanie dzieciom książek. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń.
#przerwanaczytanie