MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W GRUPIE ,,SŁONECZKA”

Dnia 15.09.2023r.grupa SŁONECZKA obchodziła MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia i działania. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashiti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty.

Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową itp. Dzieci bawiły się przy piosence o KROPCE, brały udział w zabawie TWISTEM-śladem kropek, odnajdywały ukryte kropki w sali, kropki ze swoim imieniem itp. Było kolorowo, kropkowo i zabawnie.