OGRÓD PRZYJAZNY OWADOM

Dzieci z grupy „Jeżyki” oraz  „Motylki” wspólnie tworzyły ogród przyjazny owadom.

Dzieci sadziły różnorodne byliny.  Pomysł sadzenia kwiatów bardzo spodobał się dzieciom, które z zaangażowaniem włączyły się w tę pożyteczną zarówno dla przedszkolaków jak i dla owadów inicjatywę. Kwiaty, gdy zakwitną, będą swoim kolorem oraz  zapachem  wabiły pszczoły, motyle oraz inne owady. Nasz ogród będzie doskonałym miejscem do bezpośredniej obserwacji wzrostu kwiatów, a także odwiedzających ich owadów.  Dzieci będą mogły przekonać się jak ważna jest codzienna pielęgnacja  roślin, która z pewnością sprawi dzieciom wiele radości.

Była to niezapomniana lekcja przyrody, która inspiruje dzieci do troski o środowisko naturalne, a także dbania o swoje najbliższe otoczenie.