„MOTYLKI” W STRAŻY POŻARNEJ

Dzieci z grupy „Motylki” 15 czerwca wybrali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych oraz na ratowaniu zwierząt. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numer alarmowy do straży. Przedszkolaki w trakcie spotkania miały możliwość z bliska podziwiać wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły salę gimnastyczną oraz stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach a także obserwowali strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Obejrzały film edukacyjny pt. „Prezentacja bezpiecznego domu” oraz przymierzały hełm strażaków przez co chodź przez chwilę mogły poczuć się jak strażacy. Oprócz poznania tajników pracy strażaka wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej utrwaliła wiedzę dzieci w zakresie bezpieczeństwa. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do straży pożarnej a strażakom dziękujemy za interesującą i pouczającą lekcję. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.