Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w grupie „Jeżyki”

W grupie „Jeżyki” przeprowadzona była akcja „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Przedszkolaki poprzez rozmowy, pogadanki, filmy edukacyjne przypomniały sobie podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem na drodze, przejściu dla pieszych. Utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Ćwiczyliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i scenkach.  Przymierzając ubiór policjanta  (kamizelkę , bluzkę, czapkę) wcielały się w rolę policjanta i policjantki. Przedszkolaki  dowiedziały się, iż policjant to osoba, której nie należy się bać i zawsze, do której można zwrócić się o pomoc.

Po takich zajęciach „Jeżyki” jednogłośnie stwierdziły, że przyszłość wiążą z tym zawodem.