„MOTYLKI” U ZEGARMISTRZA

DSC08507

29 lutego 2016r. dzieci z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do zakładu zegarmistrzowskiego Pana Mirosława Deptuły, aby dowiedzieć się, na czym polega jego praca. Dzieci miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy Pan zegarmistrz, a więc lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów. Ponadto miały możliwość zobaczyć, jak wygląda mechanizm zegara od środka. Dzieci obejrzały też zegarki znajdujące się w zakładzie – od ściennych po ręczne. Pan zegarmistrz opowiedział dzieciom o sposobach dawnego odmierzania czasu za pomocą zegara słonecznego i piaskowego czyli klepsydry. Przysłuchiwały się dźwiękom wydawanym przez zegary. Spotkanie z panem zegarmistrzem było dla dzieci cennym doświadczeniem, a nabyta wiedza na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.