MAZOWIECKI TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W “ŻABKACH”

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa przedszkolaki z grupy “Żabki” przypomniały sobie najważniejsze zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, opowiadały o pracy służb ratunkowych: policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Przedszkolaki wykonały pracę techniczną – karetkę pogotowia. Wysłuchały pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Aby przećwiczyć zasady bezpieczeństwa w praktyce grupa wybrała się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowania.

Ten czas był bardzo pouczający dla naszych przedszkolaków. To ważne, aby propagować odpowiednie zachowania i uświadamiać o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci na drodze.