WIZYTA GITARZYSTKI W GRUPIE JEŻYKI

18 maja przedszkolaki z grupy Jeżyki odwiedziła Maja, która od samego rana wprowadziła dzieci w świat muzyki. Przedszkolaki zaciekawione otoczyły naszego gościa i bardzo szybko nawiązały dobry kontakt.

Maja podzieliła się z dziećmi swoją pasją, w krótkiej pogadance przedstawiła dzieciom budowę i brzmienie gitary klasycznej. Dzieci poznały różne akcesoria – pasek, stojaki, pokrowiec, kostki do gry. Następnie wysłuchały śpiewu i gry na gitarze w wykonaniu gościa. Wzięły udział w zabawie przy akompaniamencie gitary, pokolorowały obrazki przedstawiające instrument. Każde dziecko miało możliwość wzięcia gitary do ręki i „pogrania” na niej.

Dziękujemy Mai za możliwość kontaktu z muzyką na „żywo” i zapoznanie przedszkolaków z instrumentem.