DBAMY O NASZĄ PLANETĘ – ZIEMIĘ!

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Jest to dobry czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń.

Dlatego Krasnoludki podczas tygodniowych zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wybraliśmy się też w multimedialną podróż, by dowiedzieć się jak zadbać o Ziemię. Nie zabrakło również pięknych prac plastycznych wykonanych rękami dzieci oraz nauki piosenki o tematyce ekologicznej. Krasnoludki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonały piękne kosze na plastik i papier, które będą służyć nam w sali, by wyrobić nawyk segregacji śmieci. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.