OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POWIATOWE WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

23 marca 2023r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce odbyło się podsumowanie Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego.

VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół specjalnych. Celem konkursu było kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży,  promocja czytelnictwa, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury.

Przebieg konkursu w przedszkolach i szkołach specjalnych przebiegał  w dwóch etapach. Czytanie dziecku przez rodzica 5 dowolnych książek z listy konkursowej dla przedszkola. Rozmawianie z dzieckiem na temat treści oraz odbioru książki przez dziecko. Tworzenie przez dziecko w Pamiętniku Młodego Czytelnika rysunku do każdej z 5 przeczytanych książek oraz uzupełnienie przez rodzica opisu książki na podstawie rozmowy z dzieckiem. Za jeden opis książki z rysunkiem przyznaje się jedną sprawność. Warunkiem ukończenia projektu jest zdobycie minimum pięciu sprawności.  W VI Ogólnopolskim Konkursie  Wielka Liga Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych z naszego przedszkola wzięło udział 13 dzieci: z grupy ,, Motylki” Maja M., Ania i Zosia M., Zosia J., Ignacy Z., Mateusz Sz.,  Zuzanna  Sz., Laura K., Julia Z., Antoni D. , z grupy ,, Słoneczka” Natalia A. oraz z grupy ,, Żabki” Patryk K., Francis G. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom Aktywnego Czytelnika oraz książkę .

Uroczystemu podsumowaniu towarzyszyło spotkanie z Pawłem Beręsewiczem popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży,

Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu finansowym: Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego. Dziękujemy serdecznie.