SENSORYCZNE ZABAWY Z MASĄ SOLNĄ W GRUPIE JEŻYKI

30 marca dzieci z grupy Jeżyki w ramach tematu tygodniowego, „ Z czego to jest zrobione?” poznały zawód piekarza. Obejrzały film edukacyjny oraz uczestniczyły w pogadance popartej ilustracjami. Dowiedziały się, z czego robi się chleb, jakie są rodzaje pieczywa oraz jak wygląda strój piekarza.  Zajęcia  były okazją do zabawy z wykorzystaniem masy solnej. Dzieci poznały właściwości masy solnej. Najpierw obserwowały proces łączenia składników: mąki, soli i wody. Następnie każdy bawił się swoją porcją masy. Dzieci ugniatały ją, formowały kule, wałeczki, nadając masie zamierzony kształt.  Wykonały z masy solnej różne rodzaje pieczywa. Były małe bochenki chlebków, rogaliki, bułeczki i bagietki.

Wypieki wyglądają bardzo apetycznie, po wyschnięciu przedszkolaki zabiorą je do domu.