Spotkanie z Kurpiankami w “Krasnoludkach”

29 marca gościliśmy w grupie “Krasnoludki” twórczynie ludowe z Koła Gospodyń Wiejskich “Zagajnica” w Łodziskach, tj. p. Celinę Bałon, p. Danutę Ejdys, p. Janinę Piątek oraz jej wnuczkę Marcelinę Wołosz. Panie zaprezentowały się w pięknych kurpiowskich strojach.

Głównym celem spotkania były warsztaty wykonywania kurpiowskich palm wielkanocnych. Kurpianki pokazały dzieciom jak robi się kwiatki z bibuły, zaangażowały dzieci do robienia “trawki” oraz pokazały jak powstaje palma. Na koniec każdy przedszkolak dostał kurpiowską palmę wielkanocną do domu.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przedszkolaki chętnie współpracowały z twórczyniami, wysłuchały kurpiowskiej piosenki oraz zaprezentowały się tańcząc i śpiewając piosenki.

Te wyjątkowe spotkanie zastało uwiecznione pamiątkowymi zdjęciami.