“ŻABKI” PROMUJĄ KAMPANIĘ – OSTROŁĘKA WOLNA OD PLASTIKU

Przedszkolaki z grupy “Żabki” zaangażowały się w kampanię – “Ostrołęka wolna od plastiku”, polegającą na wyeliminowaniu z użytku m.in. toreb, talerzy, sztućców, kubeczków, słomek wykonanych z tworzyw sztucznych i zastąpieniu ich wielorazowymi odpowiednikami lub produktami ulegającymi biodegradacji.

Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat konieczności dbania o naszą planetę. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób mogą zadbać o środowisko. Podczas “burzy mózgów” podały propozycje czym ludzie mogą zastąpić plastik w codziennym życiu. Jednym z pomysłów było używanie papierowych toreb wielokrotnego użytku. W związku z tym, w drugiej części zajęć, dzieci wykorzystując farby i wycinanki wykonały kolorowe ekotorby. Ze zwykłych szarych papierowych torebek przedszkolaki stworzyły piękne arcydzieła, zachęcające do używania tego typu toreb.