JESIENNE ZABAWY „ŻABEK” W PARKU MIEJSKIM

Dnia 12 października przedszkolaki z grupy “Żabki” wybrały się na spacer do parku miejskiego. Dzieci mogły podziwiać piękną złotą jesień przyglądając się różnokolorowym liściom i drzewom. “Żabki” przypomniały sobie nazwy drzew podczas spaceru, zwróciły uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie związane z nową porą roku. Największą radość sprawiły dzieciom zabawy w liściach, które mogły rzucać do woli. Przedszkolaki szukały najpiękniejszych liści i porównywały ich kształty oraz kolory. Nie zabrakło zabaw integracyjnych min. w berka, chowanego oraz tańców wokół najgrubszych drzew.  Zapach liści unosił się w powietrzu, a w oddali słychać było śpiew ptaków. Można stwierdzić, iż w tym dniu “Żabki” poznawały przyrodę wielozmysłowo, a mianowicie przez dotyk, wzrok, węch i słuch.