“DZIEŃ JABŁKA” W GRUPIE “KRASNOLUDKI”

W dniu 28.09.2022 r. dzieci z grupy ,, Krasnoludki” obchodziły „Dzień Jabłka”. W tym dniu przedszkolaki oraz panie miały na sobie kolor czerwony. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek, wysłuchały wiersza o jabłkach i zatańczyły “jabłuszkowy” taniec. Jabłka posłużyły nam również do zadań matematycznych, dzieci je przeliczały oraz porównywały ich wielkość. Rozbudziliśmy też nasze zmysły węchu i smaku w czasie degustacji surowych jabłek oraz pod postacią soku, który same zrobiły. Na koniec wykonały piękne prace plastyczne. Ten dzień minął nam “jabłkowo”. Celem wspólnej zabawy było kształtowanie u przedszkolaków postaw prozdrowotnych oraz zachęcanie ich do spożywania owoców po to, aby od najmłodszych lat wyrabiać w nich nawyk dbania o własne zdrowie.