MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Z każdego miejsca
w przedszkolu spoglądały na nas wesołe, kolorowe kropki. To święto, które skupia wszystkie dzieci wokół „kropkowego” zadania. Ozdabiane są sale grupowe, ubrania w kropki. Dzieci tego dnia również dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na kapeluszach muchomora, piegi na policzkach, biedronki mają kropki itp.

Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent.

Było kolorowo, radośnie i „kropkowo”.