POLICJANCI UCZYLI BEZPIECZEŃSTWA

15 września policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odwiedzili naszych przedszkolaków

Spotkanie odbyło się na placu przedszkolnym. Policjanci opowiadali o bezpiecznej drodze z domu do przedszkola oraz o zasadach obowiązujących pieszego w ruchu ulicznym. Panowie przygotowali dla dzieci ćwiczenie praktyczne, polegające na właściwym przechodzeniu przez jezdnię. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Na koniec spotkania, policjanci przekazali przedszkolakom misia ubranego w koszulkę z telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111.

Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.