“SŁONECZKA” I “ŻABKI” W SZKOLE MUZYCZNEJ

30 marca dwie grupy z naszego przedszkola – “Słoneczka” i “Żabki” wybrały się na dni otwarte do Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrołęce. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci artystów. Przedszkolaki poznały budynek szkoły, zwiedziły salą koncertową. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach uczą się grać tamtejsi uczniowie. Dzieci miały okazję usłyszeć takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet, obój, akordeon. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane umiejętnościami małych artystów.

Naszym przedszkolakom podczas koncertu towarzyszyły niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i oni niebawem staną się uczniami tej szkoły.