TEATRZYK W PRZEDSZKOLU – “BAŚŃ O 12 MIESIĄCACH”

Dnia 3 marca przedszkolaki obejrzały spektakl pt.: “Baśń o 12 miesiącach” w wykonaniu teatru Arena z Białegostoku. Zanim dzieci obejrzały przedstawienie, nauczycielki przypomniały jak należy zachowywać się podczas takiego wydarzenia.

Była to pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a lenistwo i złośliwość spotka kara. Bohaterką opowieści była pracowita Dorotka, miła dziewczyna o dobrym sercu, której macocha z córką zazdrościły urody i sympatii sąsiadów. Pod pretekstem wysyłały sierotę na mróz z nadzieją, że nigdy nie wróci. Tymczasem Dorotka poznała nieoczekiwanych pomocników  – dwunastu braci, dzięki którym wszystko dobrze się skończyło.

Przedszkolaki oglądały spektakl z dużym zainteresowaniem, nie kryjąc swoich emocji. Na koniec nagrodziły aktorów gromkimi brawami.