“ŻABKI” NA WARSZTATACH BOŻONARODZENIOWYCH W MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

13 grudnia przedszkolaki z grupy “Żabki” uczestniczyły w warsztatach “Boże Narodzenie na Kurpiach” w Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej, na której Pani prowadząca przybliżyła dzieciom tradycje, zwyczaje bożonarodzeniowe na Kurpiach. Natomiast w drugiej części warsztatowej przedszkolaki wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe: łańcuch z bibuły i słomy oraz ozdobę bardzo ważną  w domu kurpiowskim,  bombkę – świat z opłatka. Pięknym, kolorowym łańcuchem “Żabki” ozdobiły przedszkolną choinkę, a samodzielnie zrobioną bombkę każdy mógł zabrać do domu na pamiątkę. W drodze powrotnej do przedszkola, dzieciaki śpiewając kolędy z zachwytem oglądały świąteczne dekoracje, które ozdabiają nasze miasto.