WYSTAWA PRAC EKOLOGICZNYCH “EKOZWIERZAK”

W dniu 29 listopada w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa prac ekologicznych z wykorzystaniem materiałów wtórnych „Ekozwierzak”. Zadaniem każdej z grup było wykonanie „Ekozwierzaka”.

Celem wystawy było pobudzenie inwencji twórczej i zdolności manualnych dzieci w zakresie ponownego wykorzystania surowców wtórnych, podniesienie świadomości ekologicznej dzieci oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.

Przedszkolaki zaskoczyły wszystkich swoją inwencją twórczą oraz pomysłowością. Dzieci wykonały przepiękne eksponaty zwierząt robiąc użytek min. z plastikowych butelek, kartonów, nakrętek po napojach czy folii.

Za swoją kreatywność i ekologiczną twórczość każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom.