OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w piątek 19 listopada we wszystkich grupach odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji.  Nauczyciele w grupach zapoznali dzieci z  wierszem M. Brykczyńskiego „Prawa dziecka” oraz ideą J. Korczaka. Nauczycielki przygotowały projekcję multimedialną oraz film związany z prawami i obowiązkami dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się o wartościach wartości takich jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego. Podsumowaniem zajęć były indywidualne prace plastyczne oraz zabawy muzyczno – taneczne.