WIGILIA W PRZEDSZKOLU

18 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Tego dnia odbyły się wigilijne spotkania w każdej grupie przedszkolnej. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały odświętnie ubrane dzieci, świąteczne dekoracje, pięknie przystrojone stoły ze słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystko to wprowadzało nas w  nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenie. Dzieci wspólnie kolędowały, śpiewały świąteczne piosenki przy choince, pod którą czekały prezenty od Mikołaja, wywołując dużo pozytywnych emocji oraz radości u dzieci.

W okresie poprzedzającym spotkanie wigilijne dzieci  poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne, chętnie uczestniczyły w przygotowaniach: wykonując ozdoby choinkowe, łańcuchy, kartki świąteczne.

Spotkania wigilijne upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.