PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W PRZEDSZKOLU

SAMSUNG CAMERA PICTURES

8 października 2015 r.  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z młodzieżą ze Szkolnego Koła PCK przy ZSZ nr 4 pod kierunkiem Pani Barbary Zaborowskiej. Przedszkolaki zdobyły wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia.  Następnie przedszkolaki wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych: układaniu poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, bandażowaniu ran, unieruchomieniu złamań. Pani ratownik była pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają nasi wychowankowie na temat udzielania pierwszej pomocy, znajomości numerów alarmowych oraz jakie informacje należy podać wzywając pomoc.

SAMSUNG CAMERA PICTURES   SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES