DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25. 11. 2016 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wiele dzieci przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem misiem. Misie były różne: duże, małe, kolorowe. Każdy piękny, pluszowy, taki do przytulania i głaskania. Panie przygotowały dla dzieci wiele atrakcji.

Zabawa rozpoczęła się od pokazu slajdów. Dzieci poznały historię misia, pochodzenie, datę urodzin każdego bohatera- tu było zaskoczenie, że misie mają również swoje urodziny. Dzieci odgadywały, z jakich bajek pochodzą prezentowani bohaterowie. Śpiewano piosenki ze znanych dobranocek np. „Miś Uszatek”, „Gumisie” oraz recytowano wiersze. Po skończonej prezentacji odbył się quiz, którego tematem przewodnim były oczywiście misie. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą, okazało się, że wiedzą bardzo dużo o misiach.  Dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych.Nie zabrakło zabaw przy muzyce i oczywiście dyskoteka wspólnie z pluszakami.

Dzień minął bardzo radośnie na wspaniałej zabawie. Uśmiech gościł na buzi każdego dziecka.